Bu günlerde, Dünya genelinde yaşanan küresel salgın sebebiyle ülkemizde artan çelik kasa satışları tüketicileri de daha fazla bilgi sahibi olmaya itti. Peki, çelik kasa alırken nelere dikkat etmek gerekir, alacağınız üründe hangi özellikleri aramalısınız ?

Öncelikle unutulmamalı ki çelik kasalar genellikle uzun süreli kullanım amacıyla satın alınır. Bu yüzden de karar aşaması oldukça titiz ve dikkat gerektiren geçen bir süreçtir. Gelecekte doğabilecek ihtiyaçlarınızı da hesaba katmalı tercihlerinizi bugünü değil yarını da düşünerek yapmalısınız.

Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

-Genel olarak kasa seçimi üç temel özellik üzerinden yapılır; kasanın tipi (ev, ofis vs.), boyutu ve kilit/şifreleme modelleri. Bu aşamada kasayı nerede kullanacağınıza karar vermeli, yerleştirilecek alanın ölçülerine göre boyut tercihi yapmalısınız. Böylece kasa seçiminde en önemli adımı geçmiş olursunuz.  

-Küçük çelik kasalar yere veya duvara rahatlıkla monte edilebilirken büyük çelik kasalarda kasanın konulacağı geniş bir alana gereksinim duyulur. Bu modeller için özel bir oda ayrılabileceği gibi,  iş yerinde çalışan ve kasaya erişim olanağı olması gereken herkesin ulaşabileceği bir bölmeye de yerleştirilebilir.

-Kasa seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri de yangın derecesidir. Piyasada yer alan kasaların birçoğu yangına karşı dirençli olarak üretilir fakat bu noktada önemli olan kaç derecelik yangına ne kadar süre dayandığıdır.

-Kağıt veya dijital veri saklamada kullanılan harici disk, bellek hassasiyete sahip ürünleri ya da teknolojik parçaları saklayacağınız bir kasaya ihtiyacınız varsa yangın direnci yüksek kasaları tercih etmelisiniz. Çünkü usb bellek, hafıza kartı ya da DVD gibi malzemeler ve çek defterleri, senetler gibi kağıttan ürünler düşük sıcaklıkta dahi bozulma ve kalitesini kaybetme tehlikesi taşır. Bu sebeple satın almadan önce ürünlere ait yangın sertifikalarını da dikkatle incelemeli ve karar aşamasında değerlendirmelisiniz.

-Çelik kasa tercihlerinde önemli özelliklerden biri de kilit/şifreleme sistemleridir. Kimi dijital kimi mekanik şifreleme seçeneklerine sahip olan çelik kasalar kullanıcının isteğine göre değiştirilme imkanına da sahiptir. Bu aşamada hangi kilit modelinin sizin için daha kullanışlı ve güvenli olacağına karar vermelisiniz. İki modelin aynı anda kullanılması kasayı daha güvenli hale getirecektik bunu da unutmamalısınız.

Çelik kasa fiyatları, kasaların türüne ve boyutuna göre değişebilmektedir. Sizler için hangi kasanın daha kullanışlı olduğunu öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Çelik kasa fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz

 

Çelik Kasa Modellerimiz